Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Świat wczorajszy Zobacz większe

Świat wczorajszy

ZWEIG STEFAN

978-83-64822-34-6

Nowy

PIW

9 egz.

Wspomnienia pewnego Europejczyka

Więcej szczegółów

28,00 zł

40,00 zł

-30%

Autor ZWEIG STEFAN
Rok wydania 2020
Ilość stron 432
Szerokość (mm) 142
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 21
Wymiary 142 x 205 x 21 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca PIW

Warto spojrzeć oczyma Autora na ten „świat wczorajszy”, kiedy jeden świat chylił się ku upadkowi, a ten nowy, który powstawał, wbrew nadziejom wszystkich Europejczyków na lepsze życie, okazał się czarną nocą nazizmu.

Po raz pierwszy po polsku Światwczorajszy został wydany w 1958 roku. Wznowienie po prawie sześćdziesięciu latach tej pięknej i mądrej książki jest dopełnieniem wielu publikacji odnoszących się do setnej rocznicy wybuchu pierwszej wojny światowej. Stefan Zweig przyjaźnił się z wybitnymi postaciami świata kultury i literatury XX wieku. Na kartach jego wspomnień czytelnik odnajdzie między innymi  nazwiska Rainera Marii Rilkego, Romaina Rollanda i Sigmunda Freuda. Życie Zweiga przypadło na burzliwy okres w dziejach Europy XX wieku. Nie był tylko biernym obserwatorem, z wielką pasją pod koniec pierwszej wojny światowej  zaangażował się w ruch pacyfistyczny. Wydarzenia lat trzydziestych w Niemczech i Austrii tragicznie odbiły się na jego życiu.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Świat wczorajszy

Świat wczorajszy

Wspomnienia pewnego Europejczyka

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii