Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Pakiet Wędrowiec Zobacz większe

Pakiet Wędrowiec

1. BYRON ROBERT, 2. SZCZUCIŃSKI ADAM, 3. JAMES HENRY

978-83-960881-2-3

Nowy

WYDAWNICTWO PRÓBY

Pakiet pierwszych trzech tomów z serii Wędrowiec wydawnictwa Próby wyróżnionego Nagrodą Magellana 2021 w kategorii Wydarzenie Roku dostępny w specjalnej, zniżkowej cenie.

Więcej szczegółów

109,90 zł

157,00 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor 1. BYRON ROBERT, 2. SZCZUCIŃSKI ADAM, 3. JAMES HENRY
Rok wydania 2021
Ilość stron 1. 288, 2. 212, 3. 444
Szerokość (mm) 120
Wysokość (mm) 192
Wymiary 120 x 192 mm
Oprawa twarda
Wydawca WYDAWNICTWO PRÓBY

Doskonała lektura na wakacje, do zabrania w podróż – zarówno tę prawdziwą, jak i tę odbywaną w fotelu, siłą wyobraźni. Wchodzące w pakiet publikacje mogą służyć jako nieszablonowe przewodniki po Włoszech i innych krajach Europy Zachodniej (zostały wydane w twardej oprawie, w poręcznym, niedużym formacie). To również świetny prezent dla turysty-konesera, który ceni starannie wydane książki.

Serią Wędrowiec wydawnictwo Próby kontynuuje tradycje serii Podróże Zeszytów Literackich oraz podróżniczej serii redagowanej przez Pawła Hertza dla PIW-u.

W skład pakietu wchodzą:
    1. „Europa w zwierciadle” Roberta Byrona
Robert Byron (1905-1941), absolwent Eton i Merton College w Oksfordzie uchodzi za ojca brytyjskiej literatury podróżniczej. Zginął w wieku niespełna 36 lat płynąc frachtowcem storpedowanym przez niemiecki okręt podwodny. Kochał sztukę, wino, książki i dalekie wędrówki. W pierwszą podróż, po Europie, wybrał się w 1924 roku automobilem – z dwójką przyjaciół, równie młodych i beztroskich jak on. Owocem tej wyprawy jest „Europa w zwierciadle”. Bez tej książki i tomów następnych – z arcydziełem, jakim jest „The Road to Oxiana” – nie byłoby prozy Bruce’a Chatwina, Colina Thubrona i innych współczesnych mistrzów gatunku.

    2. „Paradiso” Adama Szczucińskiego
„Paradiso”, tom szkiców podróżnych Adama Szczucińskiego, to próba stworzenia prywatnego portretu miejsca nie do końca rzeczywistego — miasta wyłaniającego się z wody, z mgły, ale i z literatury. Autor wędruje po Wenecji śladami Josifa Brodskiego (zawsze z wierszami ulubionego poety w kieszeni), z zachwytem przygląda się dziełom sztuki, naturze. Dociera też do Wilna, Rzymu, Monterchi, Paryża. Tworzy wielobarwną mozaikę ludzkich historii, by wydobyć z pokładów niepamięci to, co jednostkowe, kruche, ulotne.

    3. „Godziny włoskie¨ Henry’ego Jamesa
Na tom składają się szkice pisane na przestrzeni czterdziestu lat. W tym czasie zmieniły się nie tylko Włochy, ale zmienił się także autor tych wyjątkowych zapisków. Jako młodzieniec galopował po Kampanii, a później zmęczony zamawiał butelkę domowego wina. Trzydzieści lat później, ociężały, w sile wieku, taki, jakim go znamy z płótna Sargenta, oglądał te same okolice przez szybę automobilu i zamiast wina wolał pić herbatę.
Henry James jest miłośnikiem tego, co minione, ale jest też uważnym świadkiem współczesności, widzi świat z wyjątkową ostrością, niezależnie od tego czy jest w Turynie, Rzymie, czy Florencji. Układając w 1909 roku „Godziny włoskie”, zaczyna je w Wenecji, a kończy w Neapolu. W swoich podróżach ceni sobie najwyżej chwile niezakłóconej kontemplacji, nie przestaje marzyć, że „przypłynie dobra myśl, lepsze zdanie, szczęśliwy zwrot fabuły. Że na horyzoncie objawi się dobra plama, którą będzie mógł położyć na swoim płótnie”. Książka Jamesa, klasyczny tom spisany z podróży, ukazuje się po raz pierwszy po polsku w tłumaczeniu Anny Arno, dołączając do bogatej już biblioteki kulturowych wędrówek po Włoszech, do dzieł Muratowa, Goethego, Taine’a i Gregoroviusa.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pakiet Wędrowiec

Pakiet Wędrowiec

Pakiet pierwszych trzech tomów z serii Wędrowiec wydawnictwa Próby wyróżnionego Nagrodą Magellana 2021 w kategorii Wydarzenie Roku dostępny w specjalnej, zniżkowej cenie.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii