Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Powieść naturalna Zobacz większe

Powieść naturalna

GOSPODINOW GEORI

978-82-61388-36-4

Nowy

POGRANICZE

3 egz.

19,50 zł

30,00 zł

-35%

Ostatnie egzemplarze!

Autor GOSPODINOW GEORI
Rok wydania 2016
Ilość stron 154
Wymiary 130 x 200 mm, oprawa twarda
Oprawa twarda
Wydawca POGRANICZE

Czy możliwe jest napisanie powieści, która trzymałaby się, jak marzył Flaubert, „sama z siebie, dzięki wewnętrznej sile stylu, tak, jak Ziemia trzyma się w powietrzu bez żadnej podpory”? Czy byłaby to powieść naturalna czyli taka, która nazywa to, co widzialne, samą oczywistość rzeczy?

Młody pisarz, który zmaga się z rozpadem swojego małżeństwa próbuje desperackiej strategii emocjonalnego przetrwania – daje głos sytuacjom, wspomnieniom i ideom. Wszystkie one uparcie krążą wokół bolesnego tematu. Budują sieć znaczeń, skojarzeń, przywołują obrazy i nie wahają się stawiać odważnych hipotez , żeby zrozumieć i skomentować dramat bohatera. Nie ma wątpliwości, że to powieść – jesteśmy świadkami procesu, który zawładnął naszą uwagą i trzyma nas w napięciu do końca, otwierając przed nami wielowymiarowy świat kontekstów budujących opowieść.

Olga Tokarczuk

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Powieść naturalna

Powieść naturalna

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii