Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Żywoty Zobacz większe

Żywoty

SENCOW OŁEH

978-83-64375-35-4

Nowy

WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

19 egz.

„Żywoty” to krótkie opowiadania, odwołujące się do czasu dzieciństwa i dorastania.

Więcej szczegółów

24,50 zł

35,00 zł

-30%

Autor SENCOW OŁEH
Rok wydania 2019
Ilość stron 80
Szerokość (mm) 128
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 6
Wymiary 128 x 210 x 6 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

„Żywoty” to krótkie opowiadania, odwołujące się do czasu dzieciństwa i dorastania. To swoista próba skreślenia własnej autobiografii z przymrużeniem oka.
„Kto weźmie do rąk tę niewielką książeczkę, składającą się z ośmiu opowiadań, zapewne nie będzie potrzebował informacji o tym, kim jest jej Autor. Bo będzie wiedział. (…) W tej niewielkiej książeczce czytelnik odnajdzie obraz ulegających erozji stosunków społecznych i rodzinnych, obraz problemów w czasie upadku poprzedniego systemu, krytyczne spojrzenie na system edukacji i służbę zdrowia, a równocześnie empatię wobec ludzkiego losu i pochwałę czegoś, co można nazwać prawością lub przyzwoitością. Nie milczeć, gdy ktoś próbuje poniżyć drugiego człowieka, nawet, a może zwłaszcza, gdy ten drugi jest ułomny, jak chłopiec z zespołem Downa z opowiadania „Szpital”. Będąc opowieścią o radzieckim dzieciństwie, o Krymie, o ukraińskiej prowincjonalnej codzienności, ma równocześnie ta proza wymiar humanistyczny i uniwersalny”.
(Bohdan Zadura, fragment przedmowy do książki)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Żywoty

Żywoty

„Żywoty” to krótkie opowiadania, odwołujące się do czasu dzieciństwa i dorastania.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii