Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Guru pije burbon? Zobacz większe

Guru pije burbon?

KHJENTSE DZONGSAR DZIAMJANG

978-83-942250-8-7

Nowy

ROGATY BUDDA

10 egz.

Oddanie do guru stanowi esencję i życiodajne soki wadżrajany.

Więcej szczegółów

53,20 zł

76,00 zł

-30%

Autor KHJENTSE DZONGSAR DZIAMJANG
Ilość stron 340
Wymiary 150 x 210 mm, oprawa miękka
Oprawa miękka
Wydawca ROGATY BUDDA

Oddanie do guru stanowi esencję i życiodajne soki wadżrajany. Ponieważ nauczyciel wykorzysta wszelkie dostępne mu środki, aby przebudzić nas ze snu niewiedzy, związek z nim będzie wymagał wyzbycia się najgłębszych przekonań i oczekiwań. Dzongsar Dziamjang Khjentse omawia zwłaszcza te aspekty głębokiej relacji z nauczycielem, wokół których narosło szczególnie dużo nieporozumień i udziela praktycznych porad na temat możliwie najlepszego wykorzystania tej drogocennej okazji do duchowej przemiany. Za pomocą opowieści i klasycznych przykładów pokazuje, w jaki sposób podążać ścieżką, mając oczy szeroko otwarte i jak dzięki wyostrzonym władzom krytycznego myślenia ocenić należycie naszego guru nim zdecydujemy się na ostateczny akt bezgranicznego zaufania.

Dzongsar Dziamjang Khjentse (ur. 1961 r.) to bhutański lama, podróżujący i nauczający na całym świecie. Jest autorem książek (w Polsce ukazała się Jak nie być buddystą oraz niniejsza) oraz reżyserem filmowym; jego najbardziej znane filmy to Puchar Himalajów (1999) oraz Podróżnicy i magowie (2003) i Vara: A Blessing (2013).

W wieku siedmiu lat został rozpoznany jako tulku Dziamjanga Khjentse Łangpo, jednego z założycieli bezstronnego ruchu rime buddyzmu tybetańskiego. Rinpocze nadzoruje główną siedzibę linii Khjentse, klasztor Dzongsar oraz ośrodki odosobnieniowe we wschodnim Tybecie, a także nowe szkoły w Indiach i Bhutanie. Rinpocze założył również ośrodki w Australii, Ameryce Północnej i na Dalekim Wschodzie.

W 1989 roku Rinpocze powołał Siddhartha's Intent – międzynarodowy związek buddyjski, którego głównym celem jest zachowywanie tradycyjnych nauk buddyjskich, jak również rozwijanie świadomości i zrozumienia wielu aspektów buddyjskich nauk ponad ograniczeniami lokalnych kultur i tradycji.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Guru pije burbon?

Guru pije burbon?

Oddanie do guru stanowi esencję i życiodajne soki wadżrajany.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii