Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Tablica z Macondo Zobacz większe

Tablica z Macondo

BARAŃCZAK STANISŁAW

978-83-65614-18-6

Nowy

A5

2 egz.

"Tablica z Macondo. Osiemnaście prób wytłumaczenia po co i dlaczego się pisze."

Więcej szczegółów

31,50 zł

45,00 zł

-30%

Ostatnie egzemplarze!

Autor BARAŃCZAK STANISŁAW
Ilość stron 320
Wymiary 148 x 210 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Oprawa miękka
Wydawca A5

Nowe wydanie legendarnego  zbioru szkiców Stanisława Barańczaka.

Opublikowana w Londynie w 1990 roku książka zawiera m.in. tekst „E. E., przybysz z innego świata”, czyli klasyczny szkic o doświadczeniu emigracji, eseje poświęcone Schulzowi i Norwidowi, piękną interpretację wiersza Zbigniewa Herberta „Pan Cogito o cnocie”, nie mówiąc już o szeregu tekstów poświęconych przekładom, odsłaniających niezwykle wyrafinowany warsztat tłumacza.  Jest w tej książce, a przede wszystkim w tytułowym szkicu coś na kształt testamentu jej twórcy.                                                     
"To, co chcę przez to powiedzieć, sprowadza się do prostego stwierdzenia: tablica ON JEST jest nie tylko wyznaniem wiary, ale i poetyką normatywną. Nie tylko westchnieniem ulgi po znalezieniu punktu oparcia, ale i deklaracją powinności, „prywatnych obowiązków”, które poeta musi sobie w pisaniu narzucać – nie z masochizmu, nie z tradycjonalizmu, i nie dlatego, że tak mu każe jakaś przelotna doktryna, ale ponieważ jest to po prostu w jego własnym interesie. Dyscyplina zwięzłości/wieloznaczności to koło ratunkowe, bez którego poecie grozi utonięcie w oceanie bełkotu."
 Stanisław Barańczak

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Tablica z Macondo

Tablica z Macondo

"Tablica z Macondo. Osiemnaście prób wytłumaczenia po co i dlaczego się pisze."

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii