Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Gumy Zobacz większe

Gumy

ROBBE-GRILLET ALAIN

978-83-924110-1-7

Nowy

TAKO

Powieść Robbe-Grilleta da się porównać do szkatułki o wielu dnach, czy może - trafniej - do wielu warstw skorupy ziemskiej, które - jak wiadomo - od czasu powstania uległy wielokrotnym przetasowaniom. Na takie Gumy składa się szereg kolejnych pokładów. Będąc z pozoru utworem kryminalnym, wchodzą one nieco głębiej w psychoanalizę, w mit, w filozofię.

Więcej szczegółów

19,72 zł

29,00 zł

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor ROBBE-GRILLET ALAIN
Ilość stron 272
Wymiary 130x195 mm
Wydawca TAKO

Powieść Robbe-Grilleta da się porównać do szkatułki o wielu dnach, czy może - trafniej - do wielu warstw skorupy ziemskiej, które - jak wiadomo - od czasu powstania uległy wielokrotnym przetasowaniom. Na takie Gumy składa się szereg kolejnych pokładów. Będąc z pozoru utworem kryminalnym, wchodzą one nieco głębiej w psychoanalizę, w mit, w filozofię. Te warstwy znaczeń nie przebiegają jednak równolegle do siebie, lecz wciąż się mieszają i w akcję sensacyjną wdziera się raz po raz element psychoanalityczny czy mityczny.

Artur Sandauer, Pisma zebrane, t. 4: Pomniejsze pisma krytyczne, Czytelnik, Warszawa 1985, s.150
..............................................................
W istocie Gumy są relacją o ułamku sekundy dzielącym naciśnięcie spustu od śmierci denata, o czasie, jakiego potrzebowała kula, aby przebyć trzy- czy czterometrową przestrzeń. W rzeczywistości czas ten wynosi równo dwadzieścia cztery godziny. [...] Przygoda Wallasa to nic innego jak współczesna lekko ironiczna, lekko parodystyczna wersja tragedii Edypa.

Leszek Kossobudzki, z posłowia

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii