Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Jak nie lubić Żyda? Jacek Tacik motyleksiązkowe.pl Zobacz większe

Jak nie lubić Żyda?

TACIK JACEK

978-83-8230-563-0

Nowy

POST FACTUM

37 egz.

Bezkompromisowy reportaż obnażający cynizm tych, którzy próbowali napisać na nowo historię polsko-żydowską

Więcej szczegółów

37,33 zł

54,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor TACIK JACEK
Rok wydania 2023
Ilość stron 294
Szerokość (mm) 147
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 25
Wymiary 147 x 210 x 25 mm
Oprawa twarda
Wydawca POST FACTUM

Kontrowersyjny i rzetelny reportaż obnażający cynizm i krótkowzroczność tych, którzy uwierzyli, że uda się usunąć szarości i plamy z polsko-żydowskiej historii.

Aktualna i kompletna publikacja o stosunkach polsko-żydowskich, które po dekadach odbudowywania zaufania, zachwiały się w posadach. PiS w styczniu 2018 roku zmienił prawo, które – w odbiorze nie tylko Żydów, Izraelczyków, ale także polskich badaczy zajmujących się Holokaustem – miało wymazać z powszechnej świadomości incydenty dowodzące przypadkom antysemityzmu wśród Polaków.

Jak nie lubić Żyda? to reporterska podróż po Polsce i Izraelu, w którą nie­mal dwadzieścia lat temu ruszył Jacek Tacik. Spotkał na swojej drodze ludzi, którzy poświęcili życie, próbując odbudować polsko-żydowskie relacje: polityków, społeczników, historyków i tych, którzy przeszli przez piekło obozów koncentracyjnych. Znaleźli się też tacy – po obu stronach barykady – dla których podsycanie konfliktu, granie na najniższych ludz­kich instynktach miało okazać się politycznym zwycięstwem. Autor dotyka niekiedy bolesnych spraw, ujawnia kontrowersyjne postawy Kościoła Katolickiego wobec przejawów antysemityzmu, zachowując dziennikarski obiektywizm.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Jak nie lubić Żyda?

Jak nie lubić Żyda?

Bezkompromisowy reportaż obnażający cynizm tych, którzy próbowali napisać na nowo historię polsko-żydowską

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii