Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Powstań i zabij pierwszy Zobacz większe

Powstań i zabij pierwszy

BERGMAN RONEN

978-83-8110-562-0

Nowy

SONIA DRAGA

13 egz.

Tajna historia skrytobójczych akcji izraelskich służb specjalnych.

Więcej szczegółów

41,93 zł

59,90 zł

-30%

Autor BERGMAN RONEN
Rok wydania 2019
Ilość stron 704
Szerokość (mm) 172
Wysokość (mm) 241
Grzbiet (mm) 38
Wymiary 172 x 241 x 38 mm
Oprawa twarda
Wydawca SONIA DRAGA

Reporterska opowieść wybitnego izraelskiego dziennikarza o jądrze ciemności izraelskich tajnych służb, czyli realizowanym przez nie programie skrytobójstw popełnianych za przyzwoleniem czy wręcz na żądanie polityków. Tytuł książki pochodzi z Talmudu: „jeśli ktoś przychodzi cię zabić, to powstań i zabij pierwszy”. Biorąc pod uwagę fakt, jak wielką rolę w polityce Izraela odgrywają wojsko i tajne służby, można pokusić się o stwierdzenie, że jest to pisana skrytobójstwami dramatyczna historia tego kraju. Przytaczane przez autora fakty mogą zaszokować nawet znawców tematu. Bergman wykonał tytaniczną pracę reporterską, dotarł m.in. do objętych klauzulą poufności dokumentów, przeprowadził setki wywiadów – udało mu się porozmawiać z licznymi agentami Mosadu, Szin Bet oraz prominentnymi politykami, m.in. Szimonem Peresem i Arielem Szaronem. Znakomicie napisana, uczciwa książka, która pozwoli lepiej zrozumieć niesymetryczny konflikt arabsko-izraelski.
 

Bergman pisze w niemal sensacyjny sposób, niemniej nie przysłania to krytycznego spojrzenia autora na kwestie moralne i na skuteczność działań Izraela wobec wroga na własnym podwórku – „The Guardian”

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Powstań i zabij pierwszy

Powstań i zabij pierwszy

Tajna historia skrytobójczych akcji izraelskich służb specjalnych.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii