Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Beze mnie jesteś nikim Zobacz większe

Beze mnie jesteś nikim

HOŁUB JACEK

978-83-8191-316-4

Nowy

CZARNE

45 egz.

Przemoc w polskich domach

Więcej szczegółów

27,93 zł

39,90 zł

-30%

Autor HOŁUB JACEK
Rok wydania 2021
Ilość stron 216
Szerokość (mm) 140
Wysokość (mm) 222
Grzbiet (mm) 21
Wymiary 140 x 222 x 21 mm
Oprawa twarda
Wydawca CZARNE

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trzydzieści procent – czyli ponad dziewięć milionów – dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie. Siedemnaście procent skrzywdziło bliskich kilka razy, a trzy procent wielokrotnie.

Mężczyźni katują żony i dzieci. Bici synowie dorastają i znęcają się nad swoimi partnerkami i dziećmi. Krzywdzone dziewczynki wpadają w szpony toksycznych mężów. Dorosłe dzieci dręczą zniedołężniałych rodziców. Silniejsi terroryzują słabszych, zdrowi niepełnosprawnych, ci, którzy mają władzę, kontrolują i ranią swoich podopiecznych. Przez nasze domy płynie rzeka agresji, bólu, cierpienia i nienawiści. Oficjalne statystyki to wierzchołek góry lodowej.

Napisałem tę książkę, by pokazać, co kryje się pod spodem – jak wygląda prawdziwe oblicze przemocy domowej.
Jacek Hołub

Ta książka to wstrząsający dokument, który pokazuje, że przemoc domowa to nasza codzienność. Jest dziedziczna, jesteśmy na nią ślepi, wstydzimy się jej, nie znamy i nie stosujemy procedur, które mogą ratować życie. Chciałabym, by stała się dla nas impulsem do baczniejszej uwagi, większego zrozumienia i głębszego współodczuwania. Tego nam z całego serca życzę.
Ewa Winnicka

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Beze mnie jesteś nikim

Beze mnie jesteś nikim

Przemoc w polskich domach

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii