Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Orzeszkowo 14. Historie z Podlasia Zobacz większe

Orzeszkowo 14. Historie z Podlasia

ROMANIUK ANNA

978-83-8049-827-3

Nowy

CZARNE

34 egz.

23,92 zł

29,90 zł

-20%

Autor ROMANIUK ANNA
Ilość stron 160
Format 125 x 195 mm, okładka miękka, lakierowana, ze skrzydełkami
Rok wydania 2019
Wydawca CZARNE

Już w 1639 roku zapisano, że Puszcza Białowieska „poczyna się od wsi Orzeszkowa”. Podróż z warszawskiego Dworca Śródmieście, przez Siedlce i Czeremchę, przez Wisłę i Bug, trwa zazwyczaj cztery godziny. Tuż przy torach tablica z napisem „Orzeszkowo”.
Nie za daleko od stacji kolejowej, nie za blisko sklepu – stoi dom. Otacza go, jak starych ludzi i stare drzewa, aura nostalgii. To właśnie dom, wieś, jej mieszkańcy – dawni i obecni – są bohaterami tej opowieści: polscy Białorusini, z dziada pradziada „tutejsi”, mocno związani z ziemią przodków, a oprócz nich piękna podlaska przyroda i skomplikowana historia odmierzana datami kolejnych wojen, wysiedleń, bieżeństwa.
Orzeszkowo 14 to próba zapisania świata, który odchodzi, otwarcia na to, co dawniejsze, uważne, uczciwe spisanie widzianego i wysłuchanego.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orzeszkowo 14. Historie z Podlasia

Orzeszkowo 14. Historie z Podlasia

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii