Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

9788389755568 Zobacz większe

Sarmackie krajobrazy Głosy z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Niemiec i Polski

Praca zbiorowa

83-89755-56-4

Nowy

CZARNE

Mawia się, że położenie geograficzne i rok urodzenia wyznaczają ludzki los Gdzież w minionym stuleciu, przynajmniej w Europie, twierdzenie to sprawdzałoby się bardziej, niż w środkowo-wschodniej jej części ?

Więcej szczegółów

26,86 zł

39,50 zł

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor Praca zbiorowa
Ilość stron 544 str.
Wymiary 125 x 195 mm
Wydawca CZARNE

Mawia się, że położenie geograficzne i rok urodzenia wyznaczają ludzki los. Gdzież w minionym stuleciu, przynajmniej w Europie, twierdzenie to sprawdzałoby się bardziej, niż w środkowo-wschodniej jej części? Na obszarze zwanym niegdyś Sarmacją, rozpościerającym się od Litwy przez Polskę i Białoruś aż po Ukrainę, częściowo rozdartym, a częściowo wchłoniętym przez ościenne mocarstwa, rozgrywały się wypadki będące kwintesencją uchodźczego losu. Prawie nigdy nie można było zakorzenić się tutaj na dobre. Ziemia rodzinna była - czasami parokrotnie w życiu jednego pokolenia - jedynie miejscem rozpoczęcia tułaczki, obce miejsca musiały stać się ojczyzną, nie mogąc pozostać nią długo. Nic więc dziwnego, że ci współcześni nomadzi zmuszeni koleją historii wyrobili sobie specyficzny światopogląd. Wymownym tego świadectwem są dzieła wchodzące od dawna do kanonu literatury światowej, a należące do literatur prawie wszystkich krajów tego regionu, a także do literatury niemieckiej.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii