Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Bebok, heksa i inksi Zobacz większe

Bebok heksa i inksi

CICHOŃ WALDEMAR

978-83-66243-26-2

Nowy

ŻWAKOWSKIE

Rzecz o śląskich strachach i straszkach

Więcej szczegółów

48,93 zł

69,90 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor CICHOŃ WALDEMAR
Rok wydania 2021
Ilość stron 152
Szerokość (mm) 296
Wysokość (mm) 237
Grzbiet (mm) 17
Wymiary 296 x 237 x 17 mm
Oprawa twarda
Wydawca ŻWAKOWSKIE

Górny Śląsk zawsze był magiczny, magią przesiąknięty. Zamieszkiwali go nie tylko ludzie, ale też bohaterowie niniejszej książki. Byli tu zawsze – gdy Najpiękniejsze Miejsce na Ziemi było porośnięte gęstym lasem, i gdy stawało się potęgą gospodarczą, zindustrializowanym regionem pełnym kopalń, hut i innych świątyń techniki. Przetrwali, choć z tej przestrzeni, zwłaszcza w czasie kilku ostatnich dekad, byli systematycznie rugowani przez Nowe – w tym głównie przez globalne „nowe świeckie tradycje”, jak powiedziałby Mistrz Bareja. Walentynki i Halloween, smoki z Hollywood czy nastoletnie wampiry dość skutecznie wyparły ze świadomości kolejnych pokoleń śląskich dzieci beboka, utopca, heksę czy szczigę.

To o nich jest ta książka.

Wbrew pozorom, to nie jest książka dla dzieci, choć o dziecięcych sprawach traktuje. Waldemar Cichoń, autor m.in. bestsellerowej serii książek o przygodach kota Cukierka, oraz znakomity katowicki malarz akwarelista Grzegorz Chudy,zabierają Czytelników w świat swojego dzieciństwa, opowiadając o istotach, którymi ich niegdyś straszono i dyscyplinowano. „Bebok, heksa i inksi” to pełne humoru, dwujęzyczne – napisane po śląsku i po polsku – pięknie zilustrowane gawędy o najważniejszych postaciach górnośląskiej mitologii oraz demonologii, znanych kiedyś każdemu dziecku.

Absolutne must read dla wielbicieli regionalnej kultury i tradycji.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Bebok heksa i inksi

Bebok heksa i inksi

Rzecz o śląskich strachach i straszkach

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii