Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Wojna, którą w końcu wygrałam Zobacz większe

Wojna, którą w końcu wygrałam

BRUBAKER BRADLE KINBERLY

978-83-63156-30-5

Nowy

ENTLICZEK

47 egz.

„Wojna, którą w końcu wygrałam” to druga część „Wojny, która ocaliła mi życie”.

Więcej szczegółów

28,63 zł

40,90 zł

-30%

Autor BRUBAKER BRADLE KINBERLY
Rok wydania 2019
Ilość stron 384
Wymiary 140 x 205 mm, oprawa twarda
Oprawa twarda
Wydawca ENTLICZEK

Bestseller „New York Timesa”
Najlepsza Książka Roku według „Kirkus”
Najlepsza Książka Roku dla Dzieci według „Washington Post”

Harda, odważna i jednocześnie pełna ofiarności Ada na długo zapada w pamięci. W drugiej części obsypanej nagrodami „Wojny, która ocaliła mi życie” zwycięsko mierzy się z wyzwaniami, które przynosi jej los. Bestseller „New York Timesa”.

Kiedy szpotawą stopę jedenastoletniej Ady udaje się w końcu zoperować, dziewczyna ostatecznie przekonuje się, że nie jest fizyczną i psychiczną kaleką, za jaką uważała ją matka. Wkrótce jednak dowiaduje się, że przestała także być córką. Kim zatem jest teraz?

Wokół nadal szaleje II wojna światowa. Ada, jej brat Jamie i Susan, opiekunka rodzeństwa, zamieszkują w wiejskiej posiadłości wraz z surową lady Thorton i jej córką Maggie. Życie w zatłoczonym domu rodzi napięcia. Jakby tego było mało, wprowadza się Ruth, tajemnicza dziewczyna z Niemiec. Czy Ruth może być szpiegiem?

Kontynuacja „Wojny, która ocaliła mi życie” ukazuje dalszą drogę Ady w poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, przy okazji ucząc, że prawdziwa wolność to nie tylko możliwość wyboru, lecz także odwaga, by wybierać to, co słuszne.

Kategoria wiekowa 10+


Recenzje:

Ada (...) jest jedną z najbardziej niezapomnianych postaci współczesnej literatury dziecięcej.
The Washington Post

Wnikliwa analiza odmienności (...). Bradley z wyczuciem ukazuje drogę Ady, która po latach zaniedbania otwiera się na bezinteresowną dobroć i miłość. To przejmująca i dająca głęboką satysfakcję opowieść o odnalezionej rodzinie. Historia, którą czytelnicy zapamiętają na długo.
Publishers Weekly

Rzadko książka dla dzieci podchodzi tak szczerze do tematu cierpienia (...). Pod tym względem "Wojna, którą w końcu wygrałam" jest książką śmiałą. Ale jest i pociecha w pragnieniu Ady by kochać i rozwijać się.
New York Times

Wielbiciele pierwszej części pokochają drugą jeszcze bardziej, to naprawdę pozycja obowiązkowa. O ile można czytać ją niezależnie, warto zachęcać czytelników, by zapoznali się z obiema książkami, tak by w pełni cieszyli się nadzwyczajnym i jak najbardziej wiarygodnym zwycięstwem Ady.
School Library Journal

KIMBERLY BRUBAKER BRADLEY – amerykańska pisarka i wielbicielka Anglii; zagadnieniem ewakuacji ludności w czasie II wojny światowej zainteresowała się jeszcze w dzieciństwie, kiedy matka czytywała jej książki na ten temat. Jej proza historyczna zyskała ogromne uznanie w Stanach Zjednoczonych i została przełożona na wiele języków.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wojna, którą w końcu wygrałam

Wojna, którą w końcu wygrałam

„Wojna, którą w końcu wygrałam” to druga część „Wojny, która ocaliła mi życie”.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii