Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Miejski grunt. 250 lat polskiej gry z nowoczesnością Zobacz większe

Miejski grunt 250 lat polskiej gry z nowoczesnością

MATYJA RAFAŁ

978-83-66147-21-8

Nowy

KARAKTER

81 egz.

250 lat polskiej gry z nowoczesnością.

Więcej szczegółów

41,30 zł

59,00 zł

-30%

Autor MATYJA RAFAŁ
Rok wydania 2021
Ilość stron 416
Szerokość (mm) 164
Wysokość (mm) 235
Grzbiet (mm) 42
Wymiary 164 x 235 x 42 mm
Oprawa twarda
Wydawca KARAKTER

W głośnej książce „Wyjście awaryjne” Rafał Matyja postulował, by opowiedzieć naszą historię na nowo – nie przez pryzmat podbojów i powstań, ale budowy miast, tworzenia instytucji, ewolucji stylu życia. Nie tylko z perspektywy Warszawy, ale też Śląska, Pomorza czy Małopolski. Dopiero takie ujęcie, zdecentralizowane i skupione na modernizacji, pozwoli nam lepiej zrozumieć miejsce, w którym żyjemy, i to, kim jesteśmy.

W nowej książce autor podejmuje rzucone przez siebie wyzwanie. I opowiada fascynującą historię naszych ziem, ze szczególnym uwzględnieniem miast, w kontekście rozwoju całej Europy. Czerpie z setek trudno dostępnych źródeł, zestawia dane, pozwala wyobrazić sobie, jak tworzyły się zręby nowoczesności i jak wpływało to na codzienne życie mieszkańców – od rewolucyjnego wynalazku dyliżansu po szybką kolej, od organizacji poczty po informatyzację. Równolegle z opowieścią historyczną, obfitującą w barwne, nieraz zdumiewające przykłady, autor rozwija metarefleksję nad tym, co w największym stopniu odcisnęło piętno na nas jako społeczeństwie i sposobie, w jaki postrzegamy państwo.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Miejski grunt 250 lat polskiej gry z nowoczesnością

Miejski grunt 250 lat polskiej gry z nowoczesnością

250 lat polskiej gry z nowoczesnością.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii