Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Wisława Szymborska Kolaże/ Collages Zobacz większe

Wisława Szymborska Kolaże/ Collages

PRACA ZBIOROWA

978-83-65851-31-4

Nowy

MOCAK

22 egz.

21,00 zł

30,00 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Ilość stron 200
Format 170 x 230 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Oprawa miękka
Rok wydania 2014
Wydawca MOCAK

Katalog prezentuje mniej znaną część twórczości Wisławy Szymborskiej – kolaże w formie pocztówek, które poetka przez lata rozsyłała znajomym. O tych minimalistycznych kompozycjach piszą Małgorzata Baranowska, Maria Anna Potocka, Michał Rusinek. Katalog zawiera także wywiad z Ryszardem Krynickim. W publikacji zamieszczono blisko 150 reprodukcji prac Wisławy Szymborskiej.

Pierwsze [kolaże] zaczynają powstawać na przełomie lat 60. i 70. Szymborska twierdziła, że zajęła się tą techniką, bo nie mogła wówczas kupić ładnych pocztówek, postanowiła więc produkować je sama. „Proszę do mnie nie przychodzić przez kilka dni, bo będę artystką” – mawiała raz do roku, zwykle z początkiem listopada. Nie był to wyraz nagłego braku gościnności ani przypływu weny, która wymagała izolacji od świata. Powody były praktyczne: podłoga w całym mieszkaniu usłana była wycinkami z gazet i magazynów, z których powstawały kolaże zwane wyklejankami. Powstawały co roku, przez mniej więcej 40 lat.

Autorzy tekstów: Małgorzata Baranowska, Ryszard Krynicki, Maria Anna Potocka, Michał Rusinek
Przekład: Jerzy Juruś

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wisława Szymborska Kolaże/ Collages

Wisława Szymborska Kolaże/ Collages

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii