Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Studia nad sztuką rensansu i baroku XIV Zobacz większe

Studia nad sztuką rensansu i baroku XIV

RED. ROLSKA IRENA

978-83-7306-861-2

Nowy

TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

47,04 zł

67,20 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor RED. ROLSKA IRENA
Ilość stron 350
Format 170 x 240 mm, oprawa miękka
Oprawa miękka
Rok wydania 2019
Wydawca TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

W XIV tomie Studiów nad sztuką renesansu i baroku poruszone zostały zagadnienia z zakresu malarstwa, rzeźby, architektury i rzemiosła artystycznego. Autorzy artykułów - historycy sztuki z różnych instytucji naukowych - koncentrują się na osobie artysty, jego wpływie na formę dzieła sztuki, ale również pokazują go jako inicjatora czy tez współtwórcę programu ideowego. Prezentują także postać fundatora, którego wsparcie finansowe umożliwia realizację dzieła sztuki. Interesujące jest też poznanie jego intelektualnego zaangażowania w sam proces twórczy, np. w realizację projektu ideowego dzieła. Architektura i jej wnętrze niejednokrotnie jest miejscem upamiętnienia fundatora i jego rodu. Stopniowo, przez kolejne lata wnętrze wypełniały dzieła sztuki, nieraz nadając mu nowy wyraz ideowy, stając się świadectwem tradycji narodowej lub rodowej. Proces utrwalania pamięci dotyczy zarówno twórców. jak i dzieł sztuki, stąd tak ważne są działania mające na celu ochronę zabytków.

Zaprezentowane w tomie prace nie tylko poszerzają wiedzę o dziejach sztuki i kultury w Polsce i w Europie, ale i otwierają nowe interesujące pola badawcze.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Studia nad sztuką rensansu i baroku XIV

Studia nad sztuką rensansu i baroku XIV

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii