Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

1900 Świat na starych fotografiach Zobacz większe

1900 Świat na starych fotografiach

978-3-7419-1895-7

Nowy

KONEMANN

Album przedstawia ponad 300 fotografii pokazujących życie ludzi na całym świecie na przełomie ostatnich wieków.

Więcej szczegółów

79,92 zł

99,90 zł

-20%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor PRACA ZBIOROWA
Ilość stron 320
Format 290 X 270 mm; okładka twarda z obwolutą
Wydawca KONEMANN

Album zawiera ponad 300 fotografii przedstawiających życie ludzi na całym świecie na przełomie ostatnich wieków. Zdjęcia ukazują zarówno stabilizację i stary porządek XIX wieku, jak i  dynamiczne przemiany z początku wieku XX.
Kiedy pierwsza fala globalizacji ogarniała kolejne kontynenty, trwał stary, europocentryczny porządek świata. Monarchie i europejska arystokracja decydowały o losach narodów powstałych w XIX wieku oraz kształtowały styl życia zarówno własnych społeczeństw, jak i kolonii. USA jeszcze nie zdobyły centralnej pozycji w światowej społeczności. Elektryczność i żarówka były wówczas nowością, a Austro-Węgry znajdowały się u szczytu swej potęgi. Te niezwykłe czasy zostały uchwycone dzięki upowszechnieniu nowego wynalazku, jakim była fotografia.
W albumie znajdują się zdjęcia z ponad 200 miejscowości z 5 kontynentów, w tym także z najważniejszych miast Polski.
Całość podzielona jest na 9 rozdziałów: Wielka Brytania i Irlandia, Zachodnia i Środkowa Europa, Europa Wschodnia, Bliski Wschód, Daleki Wschód, Australia, Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, Afryka.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii