Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Audubon. Na skrzydłach świata Zobacz większe

Audubon. Na skrzydłach świata

GROLLEAU F.,ROYER J.

978-83-66140-73-8

Nowy

MARGINESY

17 egz.

Fascynująca biografia człowieka, którego pasja przerodziła się w obsesję.

Więcej szczegółów

41,93 zł

59,90 zł

-30%

Autor GROLLEAU F.,ROYER J.
Ilość stron 192
Format 210 x 280 mm, oprawa twarda
Rok wydania 2019
Wydawca MARGINESY

Na początku XIX wieku John James Audubon wyruszył na niezwykłą ornitologiczną wyprawę. Mając tylko przyrządy malarskie, asystenta, pistolet i wielkie marzenie, postanowił poznać i namalować wszystkie ptaki Ameryki. Nic nie mogło mu stanąć na drodze – ani potworne sztormy, ani dzikie bestie i niebezpieczni ludzie, nawet własna rodzina.

Owocem tej szalonej eskapady był album, który został uznany za jedno z arcydzieł historii naturalnej oraz sztuki. Znalazło się w nim 435 akwareli przedstawiających ptaki Północnej Ameryki. Do dziś zachowało się w dobrym stanie jedynie kilka egzemplarzy tej olbrzymiej księgi – wymiary 99 na 65 cm – a jeden z nich osiągnął na aukcji w 2010 roku cenę 11,5 miliona dolarów, co do dziś jest najwyższą kwotą jaką zapłacono za drukowaną książkę.

"Audubon. Na skrzydłach świata", powieść graficzna Fabiena Grolleau i Jérémie Royera, oparta na zapiskach samego Audubona, nie tylko oddaje ducha niezbadanej i dzikiej Ameryki, lecz także pokazuje drogę owładniętego pasją człowieka, który stał się jednym z największych badaczy natury w historii. Jego dzieło przetrwało, ale on zapłacił wysoką cenę za jego powstanie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Audubon. Na skrzydłach świata

Audubon. Na skrzydłach świata

Fascynująca biografia człowieka, którego pasja przerodziła się w obsesję.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii