Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Warszawy Prusa Zobacz większe

Warszawy Prusa

PRACA ZBIOROWA

978-83-63631-52-9

Nowy

NARODOWE CENTRUM KULTURY

Prezentowana płyta zaprasza do poznania trzech Warszaw – realnej Warszawy z przełomu XIX i XX wieku, czyli Warszawy Aleksandra Głowackiego, Warszawy Bolesława Prusa (pseudonim literacki Głowackiego) oraz Warszawy Stanisława Wokulskiego...

Więcej szczegółów

20,40 zł

30,00 zł

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor PRACA ZBIOROWA
Wymiary płyta CD
Wydawca NARODOWE CENTRUM KULTURY

Prezentowana płyta zaprasza do poznania trzech Warszaw – realnej Warszawy z przełomu XIX i XX wieku, czyli Warszawy Aleksandra Głowackiego, Warszawy Bolesława Prusa (pseudonim literacki Głowackiego) oraz Warszawy Stanisława Wokulskiego, bohatera „Lalki” Prusa – i porównania ich poprzez filmy i mapy z „naszą” Warszawą – tą z XXI wieku.
Nasza płyta jest propozycją spotkania z Prusem i jego Warszawą; mamy nadzieję, że nie tylko przypomni kilka pięknych historii, lecz także odkryje kilka kart nieoczekiwanych.

Na płycie można obejrzeć kilkanaście filmów dotyczących zagadnień związanych z Bolesławem Prusem i Warszawą drugiej połowy XIX wieku, o których opowiadają badacze literatury i kultury tego okresu. Filmy ilustrowane są (niekiedy unikalnymi) materiałami graficznymi z epoki oraz kadrami miejsc związanych z Bolesławem Prusem we współczesnej Warszawie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii