Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Sun Zi i jego sztuka wojny BR Zobacz większe

Sun Zi i jego sztuka wojny BR

RED.PLEBANIAK PIOTR

978-83-948626-6-4

Nowy

POLSKIE TOWARZYSTWO GEOPOLITYCZNE

33 egz.

Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń.

Percepcja jest wszystkim

Więcej szczegółów

47,60 zł

68,00 zł

-30%

Autor RED.PLEBANIAK PIOTR
Rok wydania 2021
Ilość stron 712
Szerokość (mm) 148
Wysokość (mm) 212
Grzbiet (mm) 32
Wymiary 148 x 212 x 32 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca POLSKIE TOWARZYSTWO GEOPOLITYCZNE

W najgłębszym sensie wojna to konfrontacja dwóch ludzkich woli

Dlatego zawarty w tej książce przekład traktatu Sztuka wojny, bezpośrednio z języka chińskiego, jest tylko punktem wyjścia, jedną z wielu wizji wojny.

Książka ta to unikalne kompendium wiedzy o skutecznym działaniu. To zbiór maksym, spostrzeżeń starożytnych mistrzów i praktyków wojny oraz impresji i analiz współczesnych ekspertów. Ich wizje płynące z przeróżnych wycinków ludzkiego życia układają się w jedna wspólną wizję konfliktów. Życie jest nieustanna walką, a w ostatecznym rozrachunku orężem dającym przetrwanie okazuje się nie miecz, lecz myśl. A w tak rozumianej wojnie percepcja jest wszystkim.

Dodatkowym atutem przekładu traktatu Sun Zi Sztuka wojny jest język stylizowany na ten, który znamy z Trylogii Sienkiewicza.

Adeptom traktatu „Sztuka wojny” inspiracje i spostrzeżenie dostarcza trzydziestu ekspertów i mistrzów swoich dziedzin: historii wojskowości, geopolityki, wywiadu, psychologii wojny, dyplomacji, sztuki walki, sił specjalnych, języka, ekonomii.. W kolejności alfabetycznej są to m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, amb. Andrzej Byrt, dr Lidia D. Czarkowska, płk Leszek Elak, gen. Jarosław Kraszewski, płk. Andrzej ?Wodzu? Kruczyński, Naval, prof. Witold M. Orłowski, dr Radosław Sikora, dr Wojciech Szewko, dr Tomasz Witkowski.


Zapraszamy do odsłuchania podkastu nt. filozofii wojny. Aż czterogodzinną rozmowę z autorem prowadzi Marek Żelkowski i Wiktor Żwikiewicz :

https://www.youtube.com/watch?v=oWmj5pfuhtA

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Sun Zi i jego sztuka wojny BR

Sun Zi i jego sztuka wojny BR

Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń.

Percepcja jest wszystkim

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii