Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Nad Odrą i nad Dnieprem Zobacz większe

Nad Odrą i nad Dnieprem

KWASIEBORSKI WOJCIECH

978-83-66715-72-1

Nowy

MILES

27 egz.

Przeszłość i przyszłość polskiej myśli imperialnej

Więcej szczegółów

10,50 zł

15,00 zł

-30%

Autor KWASIEBORSKI WOJCIECH
Rok wydania 2021
Ilość stron 66
Szerokość (mm) 130
Wysokość (mm) 180
Grzbiet (mm) 5
Wymiary 130 x 180 x 5 mm
Oprawa miękka
Wydawca MILES

Wojciech Kwasieborski – ur. 1914 r., absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów był członkiem Oddziału Akademickiego Obozu Wielkiej Polski. Do roku 1939 należał do ścisłego kierownictwa Ruchu Narodowo-Radykalnego “Falanga”, autor dwóch broszur programowych organizacji. W okresie okupacji niemieckiej członek Konfederacji Narodu. Zamordowany 21 czerwca 1940 r. w Palmirach.


Fragment książki:
Minęło blisko tysiąc lat naszej politycznej historii. Na wielkich połaciach polskich granic, które ongiś przez całe wieki pławiły się we krwi, zawitał spokój. Nie obawiamy się już dzisiaj najazdu Węgrów na Ruś Czerwoną, ani pretensji Czechów do rządów w Warszawie; nie niepokoją nas Turcy i Tatarzy, a miasta wielkopolskie nie potrzebują drżeć na myśl o łupieżczych wyprawach litewskich… Zmieniło się bardzo dużo na naszych granicach – nie zmieniło się tylko jedno: podobnie, jak przed setkami lat, nie możemy dziś spokojnie odwrócić oczu od granicy wschodniej i zachodniej. Te bowiem są nadal niepewne.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nad Odrą i nad Dnieprem

Nad Odrą i nad Dnieprem

Przeszłość i przyszłość polskiej myśli imperialnej

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii