Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Lęk przed Holocaustem Zobacz większe

Lęk przed Holocaustem

EDER JACOB S.

978-83-951268-7-1

Nowy

INST.PILECKIEGO

77 egz.

Republika Federalna Niemiec a amerykańska pamięć o Holocauście od lat 70. XX wieku

Więcej szczegółów

42,00 zł

52,50 zł

-20%

Autor EDER JACOB S.
Ilość stron 450
Format 155 x 230 mm, oprawa twarda
Rok wydania 2019
Wydawca INST.PILECKIEGO

Rozwój kultury upamiętniania Holocaustu w Stanach Zjednoczonych jeszcze w latach 80. i 90. XX wieku bywał odczytywany w Niemczech jako zagrożenie. Jacob Eder jako pierwszy przeanalizował między innymi potężny zbiór dokumentów dotyczących polityki historycznej rządu Helmuta Kohla. W swojej książce ujawnia obawy niemieckich urzędników – w tym byłych nazistów lub weteranów II wojny światowej – o wpływ pamięci o zagładzie Żydów na reputację i interesy Republiki Federalnej.
 
Autor opisuje, za pomocą jakich środków Niemcy usiłowali wpłynąć na kształt ekspozycji w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie, otwartego w 1993 roku. Czerpiąc ze źródeł publikowanych i archiwalnych, rzuca też nowe światło na niemiecką politykę wobec Izraela i amerykańskich organizacji żydowskich czy kontrowersje związane z wizytą Ronalda Reagana na cmentarzu żołnierzy niemieckich w Bitburgu. Pokazuje, z jakim trudem dochodziło w Niemczech do otwartego rozrachunku z nazistowską przeszłością.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lęk przed Holocaustem

Lęk przed Holocaustem

Republika Federalna Niemiec a amerykańska pamięć o Holocauście od lat 70. XX wieku

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii