Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

9788392921868 Zobacz większe

Grunwald Problemy wybrane

Andrzej NADOLSKI

978-83-9292-18-6-8

Nowy

TEMPLUM

1 Przedmiot

Niniejsze wydanie dzieła prof Nadolskiego zostało od strony redakcyjnej stworzone od nowa.Wprowadzono rozdziały i podrozdziały, indeks, barwne ilustracje, wymieniono mapę Schröttera. Na koniec Dzieło zostało opatrzone Posłowiem prof Witolda Świętosławskiego.

Więcej szczegółów

31,60 zł

39,50 zł

-20%

Ostatnie egzemplarze!

Autor Andrzej NADOLSKI
Ilość stron 276 str.
Format 160x230 mm
Wydawca TEMPLUM

Książka prof. Nadolskiego o Grunwaldzie (1990) jest swoistym ukoronowaniem jego twórczości badawczej i pisarskiej. Wkroczywszy od dawna na to pobojowisko, także narzędziami archeologii, prof. Nadolski napisał celną polszczyzną dzieło analityczno-syntetyczne prowadząc rzadkiej kurtuazji, lecz mocną polemikę z poprzednikami. Ustalił wiele nowości wyjaśniających niewyraźną mowę źródeł pisanych i wykazał swoją suwerenną wiedzę o czasach i ludziach, o wojnie i o bitwach. Wystawił Grunwaldowi pomnik historiograficzny, wyniosły ponad to, co o tym napisano.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii