Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Eseje o Niepodległej Zobacz większe

Eseje o Niepodległej

WIŚNIEWSKI RAFAŁ

978-83-7982-336-9

Nowy

NARODOWE CENTRUM KULTURY

3 egz.

„Siłą naszego ducha jesteśmy”. Eseje o Niepodległej

Więcej szczegółów

55,20 zł

69,00 zł

-20%

Ostatnie egzemplarze!

Autor WIŚNIEWSKI RAFAŁ
Ilość stron 576
Format 175 x 247 mm, oprawa twarda
Rok wydania 2018
Wydawca NARODOWE CENTRUM KULTURY


Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę daje asumpt do podsumowań dorobku minionego wieku, wspominania zdarzeń i postaci z przeszłości, a także formułowania prognoz na najbliższe lata. Jubileusz takiej wagi musi być odpowiednio świętowany, dlatego Narodowe Centrum Kultury postanowiło włączyć się w obchody stulecia niepodległej Polski, m.in. wydając rocznicową publikację pod redakcją prof. Rafała Wiśniewskiego „Siłą naszego ducha jesteśmy”.

Autorzy – w osobach wybitnych polskich specjalistów, myślicieli, badaczy – analizują procesy, manifestujące się w poszczególnych dziedzinach życia, idei i twórczego działania, które w 1918 roku doprowadziły do proklamowania niepodległej Polski. To, co najsilniej wybija się z artykułów zamieszczonych w publikacji, to ogromny hart ducha i siła woli polskich naukowców, ludzi sztuki, polityków, działaczy społecznych i zwykłych obywateli, dla których wolność była kwestią o fundamentalnym znaczeniu. Kilkusetstronicowa publikacja prezentuje codzienny trud tych jednostek i tworzonych przez nie wspólnot na rzecz ochrony i rozwoju polskiego dziedzictwa kulturowego w latach zaborów, dzięki czemu stało się ono ideowym fundamentem odrodzonego po I wojnie światowej państwa. Pojęcia takie, jak patriotyzm, wspólnota czy obywatelskość, przedstawione na tle wieloletnich zmagań o zachowanie tożsamości narodowej nabierają nowego znaczenia dla współczesnego czytelnika. Dzięki temu – jak również ogromnej różnorodności perspektyw i tematów – Eseje o Niepodległej zachęcają do podjęcia wielostronnej dyskusji nad obecnym i przyszłym kształtem Rzeczypospolitej.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Eseje o Niepodległej

Eseje o Niepodległej

„Siłą naszego ducha jesteśmy”. Eseje o Niepodległej

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii