Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Podstawy patomorfologii  Magdalena Białas, Romana Tomaszewska motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Podstawy patomorfologii

PRACA ZBIOROWA

978-83-233-3281-7

Nowy

WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

10 egz.

Repetytorium dla studentów kierunków lekarsko-dentystycznego, analityki medycznej i fizyki medycznej

Więcej szczegółów

26,46 zł

37,80 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2022
Ilość stron 182
Szerokość (mm) 170
Wysokość (mm) 240
Grzbiet (mm) 10
Wymiary 170 x 240 x 10 mm
Oprawa miękka
Wydawca WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

Książka prezentuje skondensowany przegląd wiedzy na temat patogenezy (mechanizmów powstawania) chorób, ich zasadniczych objawów i charakteryzujących je makro- oraz mikroskopowych zmian morfologicznych. Czytelnik znajdzie tu wyjaśnienie najważniejszych pojęć dotyczących patologii, a wnikliwa lektura pozwala zrozumieć podstawowe zagadnienia patologii komórki, patologii schorzeń zapalnych, autoagresyjnych, chorób układu krążenia, nowotworowych, wybranych schorzeń metabolicznych i genetycznych oraz środowiskowych.

Publikację wzbogacają osobne rozdziały poświęcone zasadniczym metodom badawczo-diagnostycznym stosowanym w patomorfologii. Jest to więc w istocie zwięzły podręcznik patologii chorób człowieka nie ograniczony tylko do (pato)morfologii, ale umożliwiający zrozumienie w podstawowym, a także w szerszym zakresie patologii człowieka w znaczeniu ogólnym, zawiera bowiem również elementarną wiedzę dotyczącą patofizjologii i symptomatologii.

Książka adresowana jest głównie do studentów wszelkich dyscyplin medycznych i biomedycznych, zwłaszcza nielekarskich, jak również do studentów medycyny i stomatologii. Może ona także ułatwić przygotowanie do części ćwiczeń i seminariów z patomorfologii.
Dr hab. med. Dariusz Adamek

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Podstawy patomorfologii

Podstawy patomorfologii

Repetytorium dla studentów kierunków lekarsko-dentystycznego, analityki medycznej i fizyki medycznej

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii