Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Duchowość i charakter Witolda Pileckiego Zobacz większe

Duchowość i charakter Witolda Pileckiego

MANDRELA ANNA

978-83-954902-0-0

Nowy

MANDRELA ANNA

152 egz.

Sylwetka ochotnika do Auschwitz.

Więcej szczegółów

21,00 zł

30,00 zł

-30%

Autor MANDRELA ANNA
Ilość stron 160
Format 170 x 240 mm, oprawa miękka
Oprawa miękka
Rok wydania 2019
Wydawca MANDRELA ANNA

Rotmistrz Witold Pilecki był postacią niezwykłą. W ostatnich latach coraz więcej osób inspiruje się postawą ochotnika do Auschwitz. ,,Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” to jedyna książka, która opisuje naszego bohatera nie jako postać historyczną, ale jako człowieka, którego życie było pełne wiary, uczyć i trudnych wyborów.

Skąd rtm. Pilecki czerpał siłę do podejmowania tak odważnych decyzji?

Jakimi ideami się kierował?

O czym marzył?

Czy miał jakieś wady?

Czy jego postawa zasługuje na beatyfikację?

W książce znajduje się wiele niepublikowanych do tej pory dokumentów takich jak: listy Witolda Pileckiego czy odezwa ,,Do działaczy młodzieżowych”, którą Pilecki rozpowszechniał przed aresztowaniem. Autorka rozmawiała z rodziną rtm. Pileckiego, a także dotarła do tekstów źródłowych z Instytutu Pamięci Narodowej, Studium Polski Podziemnej i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W książce umieściła również nieznany do tej pory dokument, w którym, Pilecki wyjawia sekret związany z jego awansami wojskowymi.

Anna Mandrela – doktor nauk humanistyczny w zakresie filozofii. Autorka książek ,,Kościół katolicki wobec buddyzmu”, ,,Tomizm Garrigou-Lagrange’a wobec wizji filozoficznej Teilharda de Chardin”. W ostatnich latach zasłynęła jako badacz biografii rtm. Witolda Pileckiego. Dotarła do wielu niepublikowanych dotąd faktów i dokumentów, które umieściła w książkach: ,,Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” oraz ,,Kto zdradził Witolda Pileckiego? Nieznane fakty z ostatnich lat życia Rotmistrza?”. Była również inicjatorką wydania nieznanego dotąd dokumentu ,,Odezwa do działaczy młodzieżowych”, którą rtm. Pilecki rozpowszechniał przed swoim aresztowaniem. Spędza sporo czasu jeżdżąc po Polsce z wykładami dla dzieci i młodzieży. Jest częstym gościem telewizji internetowych, gdzie stara się popularyzować wiedzę o polskich bohaterach.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Duchowość i charakter Witolda Pileckiego

Duchowość i charakter Witolda Pileckiego

Sylwetka ochotnika do Auschwitz.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii