Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Pułkownik Kazimierz Iranek-Osmecki Zobacz większe

Pułkownik Kazimierz Iranek-Osmecki

MAJKA JERZY, OSTASZ GRZEGORZ

978-83-89183-25-5

Nowy

LIBRA.PL

2 egz.

Pułkownik Kazimierz Iranek-Osmecki emisariusz, cichociemny, oficer Komendy Głównej AK

Więcej szczegółów

22,40 zł

28,00 zł

-20%

Ostatnie egzemplarze!

Autor MAJKA JERZY, OSTASZ GRZEGORZ
Ilość stron 158
Format 125 x 195 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca LIBRA.PL

Wykradłszy się z domu do Legionów, walczył w wojnie polsko-bolszewickiej w latach 1919-1920. Następnie studiował w Wyższej Szkole Wojennej, w której później wykładał. W roku 1939 jako oficer Sztabu Generalnego przedostał się do Rumunii, a potem do Francji i Wielkiej Brytanii. W Londynie pracował w biurze gen. Kazimierza Sosnowskiego, który kieruje wojskowym podziemiem w Polsce. W listopadzie 1940 roku wyruszył jako emisariusz z misją do Polski. W marcu 1943 roku został zrzucony jako skoczek spadochronowy. Kierował najpierw IV Oddziałem Komendy Głównej AK, Kwatermistrzowskim, a od jesieni 1943 roku, po pogromie wywiadu, II Oddziałem.

Po upadku Powstania prowadził rokowania i popisał akt kapitulacji. Po wojnie pozostał na emigracji. Wiele czasu i energii poświecił dokumentowaniu historii AK. Był jednym z założycieli Studium Polski Podziemnej, redaktorem różnych publikacji, dyrektorem biura Skarbu Narodowego.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pułkownik Kazimierz Iranek-Osmecki

Pułkownik Kazimierz Iranek-Osmecki

Pułkownik Kazimierz Iranek-Osmecki emisariusz, cichociemny, oficer Komendy Głównej AK

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii