Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Generał Kazimierz Dworak Zobacz większe

Generał Kazimierz Dworak

MAJKA JERZY

978-83-89183-38-5

Nowy

LIBRA.PL

2 egz.

Niniejsza książka jest pierwszą biografią gen. Kazimierza Dworaka opartą na źródłach archiwalnych i obszernej literaturze.

Więcej szczegółów

38,40 zł

48,00 zł

-20%

Ostatnie egzemplarze!

Autor MAJKA JERZY
Ilość stron 102
Format 160 x 245 mm, oprawa twarda
Wydawca LIBRA.PL

Generał Kazimierz Dworak należał do najlepiej i najwszechstronniej wykształconych oficerów II Rzeczypospolitej. Był jednym z czołowych specjalistów od motoryzacji w Wojsku Polskim, współtworzył pierwszą polską brygadę zmotoryzowaną. Jako najbliższy współpracownik i zastępca gen. Stanisława Maczka wspólnie z nim walczył w kampanii wrześniowej 1939 r., formował brygadę zmotoryzowaną we Francji, a następnie 1 Dywizję Pancerną w Wielkiej Brytanii. Niniejsza książka jest pierwszą biografią gen. Kazimierza Dworaka opartą na źródłach archiwalnych i obszernej literaturze. Zasadniczy tekst wzbogacony został o opinie i charakterystyki Kazimierza Dworaka wystawiane przez jego zwierzchników i współpracowników, a także aneksy, zawierające kalendarium służby wojskowej oraz jego pisma. W książce znalazły się liczne zdjęcia archiwalne, w większości dotąd niepublikowane, oraz rysunki i dane techniczne pojazdów używanych przez 10 Brygadę Kawalerii i 1 Dywizję Pancerną.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Generał Kazimierz Dworak

Generał Kazimierz Dworak

Niniejsza książka jest pierwszą biografią gen. Kazimierza Dworaka opartą na źródłach archiwalnych i obszernej literaturze.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii