Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Lucjan Korngold. Warszawa-Sao Paulo 1897-1963 Zobacz większe

Lucjan Korngold. Warszawa-Sao Paulo 1897-1963

RYTEL GRZEGORZ

978-83-930937-4-8

Nowy

SALIX ALBA

Praca o charakterze monograficznym stanowi pierwsze polskie opracowanie przedstawiające sylwetkę Lucjana Korngolda, absolwenta Wydziału Architektury  Politechniki Warszawskiej rocznika 1922.

Więcej szczegółów

54,60 zł

78,00 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor RYTEL GRZEGORZ
Wydawca SALIX ALBA

Praca o charakterze monograficznym stanowi pierwsze polskie opracowanie przedstawiające sylwetkę Lucjana Korngolda, absolwenta Wydziału Architektury  Politechniki Warszawskiej rocznika 1922. Działalność zawodowa i osobiste losy architekta wplecione były w dramatyczne wydarzenia pierwszej połowy XX wieku. Na uwagę zasługuje dorobek zawodowy Lucjana Korngolda, zawierający różnorodne pod względem tematyki i rozwiązań formalnych projekty, zrealizowane w skrajnie odmiennych warunkach kulturowych i klimatycznych na  dwóch kontynentach – w Polsce i Brazylii.  Książka zawiera katalog 103 projektów i realizacji autorstwa Lucjana Korngolda.

Praca jest pierwszą pełną monografią wybitnego architekta polskiego zeszłego stulecia, Lucjana Korngolda. (...) Autor monografii na podstawie licznych publikacji
oraz dokumentów dokładnie prześledził życie i twórczość Korngolda tak w Polsce, jak w Brazylii, czego dowodem jest starannie opracowany katalog liczący 103 pozycje. Każda realizacja została omówiona na tle ówczesnych przemian architektury polskiej i brazylijskiej. (...) Dzięki temu praca dotyczy nie tylko samego architekta, lecz jest w pewnym sensie prezentacją historii rozwoju i przemian modernizmu. Należy więc do prac podstawowych.
z recenzji
PROF. ANDRZEJA K. OLSZEWSKIEGO

Ta książka to więcej niż monografia jednego wybitnego architekta o ciekawym życiorysie i bogatym dorobku o skali międzynarodowej. Jest to zarazem interesujący obraz ewolucji występujących w architekturze polskiej i rodzenia się modernizmu oraz problemów budownictwa mieszkaniowego Warszawy w okresie międzywojennym.
z recenzji
ARCH. MARII PIECHOTKOWEJ
 
Bywa, że lektura dzieł specjalistycznych (...) daje materiał do przemyśleń i przeżyć znacznie przekraczający temat, który zapowiada tytuł. Tak jest w przypadku monografii Grzegorza Rytla o Lucjanie Korngoldzie, warszawskim architekcie, którego losy tak silnie uwarunkowała burzliwa historia minionego stulecia. Autorowi należą się gratulacje, a czytelnikom życzyć wypada pasjonującej przygody z niezwykłą historią, nie tylko życia Korngolda.
z recenzji
PROF. LECHA KŁOSIEWICZA


Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lucjan Korngold. Warszawa-Sao Paulo 1897-1963

Lucjan Korngold. Warszawa-Sao Paulo 1897-1963

Praca o charakterze monograficznym stanowi pierwsze polskie opracowanie przedstawiające sylwetkę Lucjana Korngolda, absolwenta Wydziału Architektury  Politechniki Warszawskiej rocznika 1922.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii