Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Modern East Zobacz większe

Modern East

ZUPAGRAFIKA

978-83-947503-4-3

Nowy

ZUPAGRAFIKA

35 egz.

54,60 zł

78,00 zł

-30%

Autor ZUPAGRAFIKA
Ilość stron 1
Format 230 x 300 mm, oprawa miękka
Rok wydania 2017
Wydawca ZUPAGRAFIKA

Wszechobecne osiedla z wielkiej płyty, monumentalne wieżowce, kosmiczne bary mleczne; powojenne Niemcy Wschodnie odbudowano na betonowych fundamentach, które miały wznieść nowe państwo ku nowoczesności oraz ukształtować tak unikatowy jak kontrowersyjny kra­jobraz modernistycznego wschodu.
„MODERN EAST. Build Your Own Modernist DDR” od Zupagrafika to publikacja poświęcona modernis­tycznej i brutalistycznej architekturze byłej Niemieckiej Republiki Demokratycznej, która pozwoli Ci odtworzyć jedne z najbardziej intrygujących budowli wzniesion­ych od wczesnych lat pięćdziesiątych do póznych lat osiemdziesiątych: od rozległych plattenbauten Rostock’u, przez ikony stylu DDR-Moderne, jak Kino International czy Haus des Berliner Verla­ges, po wyburzony relikt NRD-owskich lat świetności - Mokka-Milch- Eisbar „Kosmos”. Wszystkie modele przedstawiają szczegółowe ilustracje oryginalnych elewacji budynków sprzed modernizacji.
Zestaw zawiera: 9 ilustrowanych modeli do wycięcia i złożenia, krótką historię architektury byłej Niemieckiej Republiki Demokratycznej autorstwa krytyka architek­tury Floriana Heilmeyer’a, informacje na temat każdego z budynków, oraz proste instrukcje.


W środku 9 modeli do złożenia:


Haus des Berliner Verlages. Berlin Wschodni
Kino International. Berlin Wschodni
Ernst-Thälmann-Park. Berlin Wschodni
Mokka-Milch-Eisbar „Kosmos“. Cottbus
Y-Häuser. Dessau
Hochhaus Pirnaischer Platz. Drezno
Hochhaus-Scheiben. Halle Neustadt
City-Hochhaus. Lipsk Osiedle Schmarl “Terrassenhaus”. Rostock

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Modern East

Modern East

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii