Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Studia z Architektury Nowoczesnej 7 Zobacz większe

Studia z Architektury Nowoczesnej 7

KUCHARZEWSKA JOANNA

978-83-956575-1-1

Nowy

TAKO

Z problemów architektury 1 połowy XX wieku.

Więcej szczegółów

20,93 zł

29,90 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor KUCHARZEWSKA JOANNA
Rok wydania 2020
Ilość stron 128
Wymiary 160 x 225
Oprawa miękka
Wydawca TAKO

Pięć zamieszczonych w niniejszym tomie opracowań to efekt wielopłaszczyznowych badań dotyczących konkretnych obiektów architektonicznych, które powstawały od końca XIX wieku do okresu dwudziestolecia międzywojennego. Tom rozpoczyna artykuł poświęcony trzem kamienicom znajdującym się w dawnym Królewcu (ob. Kaliningrad). Następnie prowadzone są rozważania z dziedziny krytyki artystycznej i ustawodawstwa w oparciu o realizacje i projekty kościołów, powstałych w okresie 11 Rzeczpospolitej, na terenie byłej dzielnicy pruskiej. Dwa kolejne rozdziały dotyczą jednostkowych przykładów lokalnych, tj. pałacu w Przysieku koło Torunia i modernistycznego gmachu Starostwa Krajowego Pomorskiego w Toruniu. Tom kończy tekst o paryskim kościele Notre-Dame-du-Travail, autorstwa Julesa Astruca, który umiejętnie połączył tradycyjną neoromańską formę z nowoczesnym wnętrzem, zdominowanym przez stalową konstrukcję.

Projektanci budynków, których historię zaprezentowano w artykułach, mieli całe spektrum możliwości technicznych i rozwiązań formalnych, jakie oferował początek XX wieku. Oscylowali między historyzmem a modernizmem, prezentując równocześnie swoją postawę wobec współczesnej architektury.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Studia z Architektury Nowoczesnej 7

Studia z Architektury Nowoczesnej 7

Z problemów architektury 1 połowy XX wieku.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii