Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Być albo nie być Zobacz większe

Być albo nie być

Stefanek Tomasz

978-83-62884-09-4

Nowy

TEOLOGIA POLITYCZNA

10 egz.


Zamieszczone w książce teksty łączy zagadnienie podmiotowości  politycznej, które autor rozpatruje w odniesieniu do sytuacji Polski po 1989 roku.

Więcej szczegółów

23,12 zł

34,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor Stefanek Tomasz
Ilość stron 339
Wymiary 145 x 210 mm, okładka miękka
Oprawa miękka
Wydawca TEOLOGIA POLITYCZNA

Tomasz Stefanek (ur. 1984) - historyk idei, muzealnik. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach indywidualnych studiów w Collegium Invisibile zajmował się filozofią polityczną i historią idei. Stypendysta DAAD (Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej) na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. Realizował projekty badawcze, edukacyjne i wystawiennicze we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Polski. Współtwórca wystawy stałej Muzeum Emigracji w Gdyni. Pracuje w Ośrodku Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego.

Zamieszczone w książce teksty łączy zagadnienie podmiotowości  politycznej, które autor rozpatruje w odniesieniu do sytuacji Polski po 1989 roku. W jego ujęciu kluczowy dylemat polskiej polityki to ciągłe  zawieszenie między istnieniem a zagładą, konieczność zabiegania o  samodzielny byt polityczny. Tomasz Stefanek stawia pytania o naturę wspólnoty politycznej. Okazuje się, że wielcy  myśliciele – Platon, Arystoteles, Burke i Nietzsche – mają coś do  powiedzenia o suwerenności państw w Unii Europejskiej, temperaturze  konfliktu politycznego w Polsce czy problemie zerwanej ciągłości  politycznej i kulturowej po półwieczu komunizmu.

Prof. Zbigniew Stawrowski

W rezultacie dialogu Tomasza Stefanka z komentatorami wcześniejszej i późniejszej współczesności, powstały prace finezyjne pod względem formalnym i merytorycznym. Napisane zostały potoczystym stylem, który w literaturze naukowej częściej chciałoby się spotykać. W książce ukazany został we frapujący i inspirujący intelektualnie sposób polityczny wymiar całego nowożytnego projektu kulturowego.

Prof. Paweł Kaczorowski

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Być albo nie być

Być albo nie być


Zamieszczone w książce teksty łączy zagadnienie podmiotowości  politycznej, które autor rozpatruje w odniesieniu do sytuacji Polski po 1989 roku.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii