Brak produktów
Wydawcy
Jak kształtowała się polityka Japonii wobec Polski w latach 1918-1941, czyli w japońskim okresie międzywojennym? Czy odległa zarówno pod względem geopolitycznym jak i kulturowym. Rzeczpospolita była z jakiś względów atrakcyjna dla Wielkiego Cesarstwa Japonii?
W książce znajdziesz materiał ćwiczeniowy przeznaczony głównie do zajęć prowadzonych w Zakładzie Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jednak ze względu na zamieszczone w nim objaśnienia dotyczące japońskiego systemu pisma, a także klucz do ćwiczeń, może różnież służyć jako podręcznik do samodzielnej nauki.
Okres Meiji (1868-1912) stanowi niewyczerpane źródło fascynacji dla badaczy Japonii i dla tych wszystkich, których interesują wielkie przełomy w dziejach ludzkości. W historii Japonii jest on bardzo ważną cezurą, wyznaczającą granicę tego, co dawne, tradycyjne, oraz tego, co postępowe i nowoczesne.
Nishida Kitaro, twórca filozofii nicości absolutnej (zettaimu), uważany jest za najwybitniejszego japońskiego filozofa Autorka, A Kozyra, analizuje kluczowe pojęcia filozofii Nishidy, takie
W książce znajdziesz materiał ćwiczeniowy przeznaczony głównie do zajęć prowadzonych w Zakładzie Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jednak ze względu na zamieszczony w nim klucz do ćwiczeń, może różnież służyć jako podręcznik do samodzielnej nauki.
W książce znajdziesz materiał ćwiczeniowy przeznaczony głównie do zajęć prowadzonych w Zakładzie Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jednak ze względu na zamieszczony w nim klucz do ćwiczeń, może różnież służyć jako podręcznik do samodzielnej nauki